| Product Details | |
| Product Name | 22K Gold Cross Pendant |
| Category | Gold |
| Occasion | Daily Wear |
| Metal Details | |
| Purity / Karatage | 22K |
| Approximate Weight | 3.500 grams |
| Stone Details | |
| Stone Type | None |
| Category Details | |
| Jewellery Type | Pendants |
| Occasion | Daily Wear / Casual |
| Trend | Religious |
| Gender | Unisex |
| Finish | Yellow |
| Purity | Gold 22K / 916 |