| Product Details | |
| Product Name | 22K Gold Polki Earrings |
| Category | Gold |
| Occasion | Wedding |
| Status | Trending |
| Metal Details | |
| Purity / Karatage | 22K |
| Approximate Weight | 14.000 grams |
| Stone Details | |
| Stone Type | Polki |
| Category Details | |
| Jewellery Type | Earrings |
| Occasion | Wedding |
| Trend | Handmade |
| Gender | Women |
| Finish | Yellow |
| Purity | Gold 22K / 916 |
India's most trusted city-wise jewellery discovery platform. Connecting buyers with the finest jewellers near them since 2025.
© 2026 Zawellery Marketplace. All rights reserved. Built by Infinite Web Marketing Pvt. Ltd.