| Product Details | |
| Product Name | 18K Gold Solitaire Ring |
| Category | Gold |
| Occasion | Engagement |
| Status | New |
| Metal Details | |
| Purity / Karatage | 18K |
| Approximate Weight | 4.000 grams |
| Stone Details | |
| Stone Type | Diamond |
| Category Details | |
| Jewellery Type | Rings & Bands |
| Occasion | Engagement |
| Trend | Fancy |
| Gender | Women |
| Finish | White |
| Purity | Gold 18K / 750 |
India's most trusted city-wise jewellery discovery platform. Connecting buyers with the finest jewellers near them since 2025.
© 2026 Zawellery Marketplace. All rights reserved. Built by Infinite Web Marketing Pvt. Ltd.