| Product Details | |
| Product Name | 14K Diamond Open Bangle |
| Category | Diamond |
| Occasion | Special Occasion |
| Status | New |
| Metal Details | |
| Purity / Karatage | 14K |
| Approximate Weight | 12.000 grams |
| Stone Details | |
| Stone Type | Diamond |
| Category Details | |
| Jewellery Type | Bangle |
| Occasion | Special Occasion |
| Trend | Modern |
| Gender | Women |
| Finish | White |
| Purity | Gold 14K / 585 |